14 Eylül 2013 Cumartesi

CİVCİVLER NASIL RENKLENDİRİLİR?


RENKLİ CİVCİVLER

Belki hepimiz çarşıda,sokakta,pazarda gezerken görmüşüzdür renkli civcivleri. sarısı,kırmızısı,mavisi,yeşili,moru bizim ve çocuklarımızın ilgisini çeker.çocuklarımıza alır ve onları mutlu ederiz.biz mutluyuz peki civcivler bu konudan mutlular mı?

GIDA BOYASI
Civcivlerin renklendirme işlemleri kimyasallar kullanılarak yapılmaktadır.şimdiye kadar gördüğümüz bir yöntem vardır.fakat zamanlama önemli olduğu için bu civciv için çok önemlidir.bazı insanlar yumurtanın ilk kuluçka dönemlerinde gıda boyasını ılık suyla karıştırarak yumurtaya enjekte ederler.bu olay sonucu büyük ihtimalle civciv yumurtadan çıktığı ilk 2-3 gün içerisinde hayatını kaybeder.bu olay civcivi alan çocuklar için olumsuz etki yaratabilir.

Bazı insanlar ise civcivin yumurtadan çıkmasına 1-2 gün kala gıda boyasını ılık suyla yumurtaya enjekte ederek civcivin renklenmesini sağlarlar.bu işlem sonucu yumurtadan renkli civciv çıkar ve tüy dökme zamanına kadar renkli kalır.daha sonra ise normal tavuk haline gelir.fakat diğer normal tavuklar gibi sağlıklı olmaz.nedeni ise yapılan kimyasal işlemden dolayı bağışıklık sistemi zayıf kalmıştır ve normal tavuklara göre daha sağlıksızdır.

Bence tavukları renkli görmek uğruna hayatlarını olumsuz etkilemek hakkımız değil…..

10 yorum:

 1. eğer bir daha civcivleri öyle boyarsanız bende arkadaşlarımı toplayıp bizde seni yoğururuz

  YanıtlaSil
 2. Peki ciktiktan sonra boyarlarsa

  YanıtlaSil
 3. O civcivleri boya dolu bir kazana atıp öyle içinde yuvarlıyolarki!!
  https://www.youtube.com/watch?v=Cci4TCWlIVY

  YanıtlaSil
 4. Yapmayin zeynep oraya gelirse hepnizin hamina koyar

  YanıtlaSil
 5. Yapmayin zeynep oraya gelirse hepnizin hamina koyar

  YanıtlaSil
 6. Gıda boyası kimyasal değildir. Zaten kimyasal olsa o civciv bağışıklık sistemi olmadığı için nasıl dayansın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gıdaboyasına karıştırılıyor o kimyasallar arkadaş ondan bahsetmiş sanırım.

   Sil
  2. Gıdaboyasına karıştırılıyor o kimyasallar arkadaş ondan bahsetmiş sanırım.

   Sil
 7. Nasıl kızıyorsunuz onlarda can off

  YanıtlaSil
 8. Hayır etmes onlara böyle şeyler yapılamaz onlarda bizim gibi canlı bizi gıda boyasıyla. Boyasalar hoşumuza gidermi onlar konuşamıyo amam bize hareket yapsalar anlamıyor boyıyanlar bi 2 gün sonra ölüyolar nekadar güna girdiklerini hiç satarken düsümüyolar dünyamıza noluyo hayvanlardan neden hıcımızı çıkarıyoruz neden ..... Afişler yapalım hayvanların ne günahı var günahları olan hayvanları boyuyanlar

  YanıtlaSil